نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: وجهه اجتماعیم خیلی خراب شده

2778
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45971
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

وجهه اجتماعیم خیلی خراب شده

با سلام
    از این که وجهه اجتماعی خودمو تو فامیل و قوم و خویش و تو مدرسه و اجتماع خراب کردم ناراحتم و یکسره به گذشته و کارا و اشتباهایی که گرذم فکر میکنم و حسابی افسردگی گرفتم از این بابت😔😔😔😔😔تو فامیل کم ظاهر شدم یا اصلا ظاهر نمیشدم چون یه سری مشکلات شخصی داشتم حال روحیم خوب نبود حالا همشون فکر میکنن بک آدم گوشه گیر افسرده منزوی ام...همیشه تو مدرسه احمق بازی درمیاوردم و بلد نبودم از خودم دفاع کنم و حقمو میخوردن بهم دستور میدادن...تو سرویس مدرسه همینطور...نمیدونم چرا اون رمان اینجوری بودم...اصلا میلی به درس خوندن نداشتم تو انتخاب دوست خیلی احمق بودم و بدترین و آب زیر کاه ترین آدما گیر من میفتادن...همیشه و همه جا خراب کاری میکردم زمین میخوردم سوتی میدادم خیلی خام بودم😔😔😔بی احتیاطی میکردم و یه سری اشتباهات خیلی بد دیگه کردم که اصلا اینجا نمیتونم بگم...خیلی اجازه دادم بهم ظلم بشه پشت سرم حرف زده بشه...از صبح تا شب میشینم گذشته رو مرور میکنم گذشته من پر از اشتباه بوده که فکر نکنم کسی تو دنیا باشه به اندازه من اشتباه کرده باشه😭😭😭حالا اسم و تصویر بدی از خودم به جا گذاشتم یه آدم منزوی گوشه گیر افسرده دست و پا چلفتی خرابکار خول و چل که از دیگران زور میشنوه و تو سری خورش ملسه و هزار تا عیب دیگه😭من سلطان سوتی دنیام

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : وجهه اجتماعیم خیلی خراب شده

نقل قول نوشته اصلی توسط bita_zz نمایش پست ها
    با سلام
    از این که وجهه اجتماعی خودمو تو فامیل و قوم و خویش و تو مدرسه و اجتماع خراب کردم ناراحتم
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما دوست عزیز

چندسال دارید ؟
    درمورد دیدگاه دیگران نسبت به خودت از زبان خودشون چیزی شنیدی یا این طور فکر میکنی ؟

ابتدا باید از سر زنش کردن خودتون دست بردارین و به قول معروف ماهی هروقت از آب صید بشه تازس
    انسان یک موجود اجتماعیه که برای ورود به اجتماع ابتدا از کوچک ترین واحد اجتماعی یعنی خانواده شروع میکنه . شروع میکنه به مهارت آموزی و مهارت های مختلف مثل برخورد با دیگران و مهارت تعامل اجتماعی و... رو به گذر زمان با رفتن به مدرسه و شرکت در اجتماعات فرا میگیره
    ممکنه بعضی افراد مثل شما برحسب شرایط زندگی یا شرایط فردی و روحیات و خلقیات خودشون و عوامل دیگه نتونن اون طور که باید و شاید در محیط اجتماع رشد و نمو کنن
    اما این دلیل خوبی نیست برای اینکه شما یا کسانی که شرایط شما رو داشتن دست از تلاش برای جبران بردارن و فقط افسرده بشن
    بنابراین باید با مراجعه حضوری به روانشناس احساساتی که تجربه میکنید و سبک شخصیتی شما بررسی بشه تا با مداخلات لازم به نتیجه برسید و حال بهتری رو تجربه کنید

3. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45971
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Saltanat نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما دوست عزیز

چندسال دارید ؟
    درمورد دیدگاه دیگران نسبت به خودت از زبان خودشون چیزی شنیدی یا این طور فکر میکنی ؟

ابتدا باید از سر زنش کردن خودتون دست بردارین و به قول معروف ماهی هروقت از آب صید بشه تازس
    انسان یک موجود اجتماعیه که برای ورود به اجتماع ابتدا از کوچک ترین واحد اجتماعی یعنی خانواده شروع میکنه . شروع میکنه به مهارت آموزی و مهارت های مختلف مثل برخورد با دیگران و مهارت تعامل اجتماعی و... رو به گذر زمان با رفتن به مدرسه و شرکت در اجتماعات فرا میگیره
    ممکنه بعضی افراد مثل شما برحسب شرایط زندگی یا شرایط فردی و روحیات و خلقیات خودشون و عوامل دیگه نتونن اون طور که باید و شاید در محیط اجتماع رشد و نمو کنن
    اما این دلیل خوبی نیست برای اینکه شما یا کسانی که شرایط شما رو داشتن دست از تلاش برای جبران بردارن و فقط افسرده بشن
    بنابراین باید با مراجعه حضوری به روانشناس احساساتی که تجربه میکنید و سبک شخصیتی شما بررسی بشه تا با مداخلات لازم به نتیجه برسید و حال بهتری رو تجربه کنید
    من در حال هیچ مشکلی ندارم و روابطم و همه چیزم خوب و عادیه و شیش دنگ حواسم به رفتارم و حرفام و همه چیزم هست که توش هیچ نقص و ایرادی نباشه....مشکلم فقط گذشته هست و افسوس میخورم که چرا اینجوری بودم چرا مثل دیگران نبودم و افسرذگی الانم از اینه رفتارام و اشتباهاتم و تصمیم های غلطم تو گذشته...از رفتاراشون و نگاهاشون و حرکات دیگران خوب متوجه میشم که چه حس و نظری در مورد من دارن

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46057
    تشکـر
    34
    تشکر شده 18 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام
    از این که وجهه اجتماعی خودمو تو فامیل و قوم و خویش و تو مدرسه و اجتماع خراب کردم ناراحتم و یکسره به گذشته و کارا و اشتباهایی که گرذم فکر میکنم و حسابی افسردگی گرفتم از این بابتتو فامیل کم ظاهر شدم یا اصلا ظاهر نمیشدم چون یه سری مشکلات شخصی داشتم حال روحیم خوب نبود حالا همشون فکر میکنن بک آدم گوشه گیر افسرده منزوی ام...همیشه تو مدرسه احمق بازی درمیاوردم و بلد نبودم از خودم دفاع کنم و حقمو میخوردن بهم دستور میدادن...تو سرویس مدرسه همینطور...نمیدونم چرا اون رمان اینجوری بودم...اصلا میلی به درس خوندن نداشتم تو انتخاب دوست خیلی احمق بودم و بدترین و آب زیر کاه ترین آدما گیر من میفتادن...همیشه و همه جا خراب کاری میکردم زمین میخوردم سوتی میدادم خیلی خام بودمبی احتیاطی میکردم و یه سری اشتباهات خیلی بد دیگه کردم که اصلا اینجا نمیتونم بگم...خیلی اجازه دادم بهم ظلم بشه پشت سرم حرف زده بشه...از صبح تا شب میشینم گذشته رو مرور میکنم گذشته من پر از اشتباه بوده که فکر نکنم کسی تو دنیا باشه به اندازه من اشتباه کرده باشهحالا اسم و تصویر بدی از خودم به جا گذاشتم یه آدم منزوی گوشه گیر افسرده دست و پا چلفتی خرابکار خول و چل که از دیگران زور میشنوه و تو سری خورش ملسه و هزار تا عیب دیگهمن سلطان سوتی دنیام
    اینکه وضعیت نامطلوب کنونی شما هنوز ادامه داره به این دلیله که خودتون در این وضعیت مونیدن. در واقع مسببش خود شما هستید.
    فاصله بگیرید ولش کنید هرچی شده شده، یه مدت خودتون رو به بیخیالی بزنید ساده عبور کنید از کنار حرفا نگاها و... بقیه هم عبور میکنن میگذرن.
    مطمئن باشید وضعیت به اون بدی نیست که تصور میکنید و فقط زیادی حساس شدین. این همه آدم شرایط و اتفاقای خیلی بدتر پشت سر میزارن و زندگی میکنن

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45971
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط علی 28 نمایش پست ها
    اینکه وضعیت نامطلوب کنونی شما هنوز ادامه داره به این دلیله که خودتون در این وضعیت مونیدن. در واقع مسببش خود شما هستید.
    فاصله بگیرید ولش کنید هرچی شده شده، یه مدت خودتون رو به بیخیالی بزنید ساده عبور کنید از کنار حرفا نگاها و... بقیه هم عبور میکنن میگذرن.
    مطمئن باشید وضعیت به اون بدی نیست که تصور میکنید و فقط زیادی حساس شدین. این همه آدم شرایط و اتفاقای خیلی بدتر پشت سر میزارن و زندگی میکنن

حساس نشدم...نمیدونی بی آبرو و حیثیت شدن چقدر بده اینکه ناونی سرتو بلند کنی و همش در حال سرزنش کردن خودت باشی و تو گذشته زندگی کنی و تو ذهنت مرورشون کنی ظالمی که اجازه دادی در حقت بکنن و اشتباهات بی شمارت...زجر آوره...دوست داشتم پام قطع شده بود الان ولی با این ناراحتی زندگی نمیکردم😭

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46057
    تشکـر
    34
    تشکر شده 18 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

حساس نشدم...نمیدونی بی آبرو و حیثیت شدن چقدر بده اینکه ناونی سرتو بلند کنی و همش در حال سرزنش کردن خودت باشی و تو گذشته زندگی کنی و تو ذهنت مرورشون کنی ظالمی که اجازه دادی در حقت بکنن و اشتباهات بی شمارت...زجر آوره...دوست داشتم پام قطع شده بود الان ولی با این ناراحتی زندگی نمیکردم😭
    دقت کنید بیشتر ناراحتی شما از طرف خودتونه یعنی خودتون خودتون رو ناراحت میکنید.
    سرزنش کردن رو تموم کنید و به زندگیتتون برسید به مرور حل میشه

8. کاربران زیر از علی 28 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40604
    تشکـر
    214
    تشکر شده 139 بار در 101 پست
    میزان امتیاز
    5

با سلام
    از این که وجهه اجتماعی خودمو تو فامیل و قوم و خویش و تو مدرسه و اجتماع خراب کردم ناراحتم و یکسره به گذشته و کارا و اشتباهایی که گرذم فکر میکنم و حسابی افسردگی گرفتم از این بابتتو فامیل کم ظاهر شدم یا اصلا ظاهر نمیشدم چون یه سری مشکلات شخصی داشتم حال روحیم خوب نبود حالا همشون فکر میکنن بک آدم گوشه گیر افسرده منزوی ام...همیشه تو مدرسه احمق بازی درمیاوردم و بلد نبودم از خودم دفاع کنم و حقمو میخوردن بهم دستور میدادن...تو سرویس مدرسه همینطور...نمیدونم چرا اون رمان اینجوری بودم...اصلا میلی به درس خوندن نداشتم تو انتخاب دوست خیلی احمق بودم و بدترین و آب زیر کاه ترین آدما گیر من میفتادن...همیشه و همه جا خراب کاری میکردم زمین میخوردم سوتی میدادم خیلی خام بودمبی احتیاطی میکردم و یه سری اشتباهات خیلی بد دیگه کردم که اصلا اینجا نمیتونم بگم...خیلی اجازه دادم بهم ظلم بشه پشت سرم حرف زده بشه...از صبح تا شب میشینم گذشته رو مرور میکنم گذشته من پر از اشتباه بوده که فکر نکنم کسی تو دنیا باشه به اندازه من اشتباه کرده باشهحالا اسم و تصویر بدی از خودم به جا گذاشتم یه آدم منزوی گوشه گیر افسرده دست و پا چلفتی خرابکار خول و چل که از دیگران زور میشنوه و تو سری خورش ملسه و هزار تا عیب دیگهمن سلطان سوتی دنیام
    سلام. میشه بگید بچه چندم خانواده هستید؟

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45971
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط MohsenPSY نمایش پست ها
    سلام. میشه بگید بچه چندم خانواده هستید؟
    بچه سوم و آخر

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46256
    تشکـر
    15
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به نظرم گذشته تون مشکلی نداره
    همه بچه بودیم ازین اشتباها داشتیم
    اصلا اهمیتی نداره
    دوستای مدرسه و دانشگاه موندنی نیستن، یعنی فقط تا وقتی درس میخونید هستن و بعدش هر کسی میره سراغ زندگی خودش
    شما بزرگترین مشکلاتی که باهاش مواجه بودین همون اتفاقای مدرسه بوده و اگر نگاه کنین با اون شرایط بهترین تصمیم هارو گرفتین
    وقتی شاغل بشید متوجه میشید چیزای بد زیادی وجود داره و دیگران خیلی راحت حتی به نمایش هم میذارن و به خودشون هم می بالن
    مثل زیرآب زدن
    بدنام کردن همکار
    و چیزای دیگه
    اون خاطرات
    الان فکر میکنید بد هستن
    چند سال بعد دلتون برای همون اتفاقا هم تنگ میشه
    و اینکه
    دیگران به قدری درگیر زندگی خودشون هستن که به زندگی ما اصلا فکر نمیکنن
    چندتا از فامیلا و همسایه هامون هر وقت منو میدیدن میگفتن چطوری چیکار میکنی دانشگاه رفتی؟ خیلی گرم سلام علیک میکردن ولی اصلا جوابامو نمیشنیدن چون هر بار میگفتم دانشگامم تموم شد سربازی هم رفتم اومدم ولی اونا بازم دفعه بعد همین سوالارو خیلی گرم می پرسیدن

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40604
    تشکـر
    214
    میزان امتیاز
    5

بچه سوم و آخر
    ببینید افراد هنگامی که از دوره نوجوانی وارد جوانی میشوند تغییر می کنند شما هر رفتاری دارید اون دوره ها داشتید مهم نیست چون اکثر افراد همینجور هستند و تغییر می کنند شما هم روی مهارت های فردی و میان فردی خود کار کنید و سریعا نظر دیگران راجع به شما تغییر میکند

13. کاربران زیر از MohsenPSY بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45971
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ببینید افراد هنگامی که از دوره نوجوانی وارد جوانی میشوند تغییر می کنند شما هر رفتاری دارید اون دوره ها داشتید مهم نیست چون اکثر افراد همینجور هستند و تغییر می کنند شما هم روی مهارت های فردی و میان فردی خود کار کنید و سریعا نظر دیگران راجع به شما تغییر میکند
    مشکلم اشتباهات خیلی زیاد و بی شمارمه که نمیتونم فراموش کنم من رفتارمو در حتل و آینده میتونم عوض کنم ولی گذشته رو نمیتونم کاری کنم...من حس میکنم اشتباهام خیلی خیلی زیاد بوده و هیچکس انقدر اشتباه نکرده تو زندگیش

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45971
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکلم فکر و نظر بقیه نیست...مشکل اینه خودم خیلی خودمو سرزنش میکنم و نمیتونم فراموش کنم و ببخشم...شاید بقیه یادشون نباشه یا یه لحظه هم به مم فکر نکنن ولی خودم که یادمه...از شانس بدم هم من به شدت حافظه خوبی دارم و هیچ چیز کوچیکی از حافظم پاک نمیشه

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46261
    تشکـر
    30
    تشکر شده 32 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    4

سلام.
    عزیزم خوب میفهمم که چی میگی.
    میدونم که برای دخترا گذشته شون مهمه.
    و حتی نظر اطرافیانش خیلی مهم ترن.
    اینم میدونم ک روحیه دخترا از چیزی ک فکر میکنن خیلی ضعیف تره، خصوصا وقتی درمورد اشتباهاتش قضاوت شه.
    اما گلم توجه داشته باش که اگه بشینی و غصه بخوری هیچی حل نمیشه.
    گذشته ها گذشته ب فکر اینده ت باش.
    نزار گذشته ت آیندتو هم ازت بگیره.
    هیچوقت برای شروع دوباره دیر نیست.
    همین که از کارت پشیمونی و به اشتباهات پی بردی خیلی عالیهـ
    چون یه سری از ادما ب اشتباهاتشون تن نمیدن و
    متاسفانه ب ادامه دادن اشتباهاتشون ادامه میدن
    و ب فلاکت کشیده میشن.
    بازم میگم دختر فهمیده ایی مث شما از پس هرکاری که اراده کنه بر میاد.

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45971
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Monii نمایش پست ها
    سلام.
    عزیزم خوب میفهمم که چی میگی.
    میدونم که برای دخترا گذشته شون مهمه.
    و حتی نظر اطرافیانش خیلی مهم ترن.
    اینم میدونم ک روحیه دخترا از چیزی ک فکر میکنن خیلی ضعیف تره، خصوصا وقتی درمورد اشتباهاتش قضاوت شه.
    اما گلم توجه داشته باش که اگه بشینی و غصه بخوری هیچی حل نمیشه.
    گذشته ها گذشته ب فکر اینده ت باش.
    نزار گذشته ت آیندتو هم ازت بگیره.
    هیچوقت برای شروع دوباره دیر نیست.
    همین که از کارت پشیمونی و به اشتباهات پی بردی خیلی عالیهـ
    چون یه سری از ادما ب اشتباهاتشون تن نمیدن و
    متاسفانه ب ادامه دادن اشتباهاتشون ادامه میدن
    و ب فلاکت کشیده میشن.
    بازم میگم دختر فهمیده ایی مث شما از پس هرکاری که اراده کنه بر میاد.

عزیزم مرسی از دلداریت ولی یه چیز ناخودآگاهه که همش یاد گذشته میفتم خودش میاد تو ذهنم و همش در حال سرزنش خودمم اصلا نمیتونم فراموش کنم شاید بعضی روزا ساعت ها بشینم فکر کنم و اشک بریزم...هر کارم بکنم دیگه نظر اطرافیانم بهم خوب نمیشه

18. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40604
    تشکـر
    214
    میزان امتیاز
    5

عزیزم مرسی از دلداریت ولی یه چیز ناخودآگاهه که همش یاد گذشته میفتم خودش میاد تو ذهنم و همش در حال سرزنش خودمم اصلا نمیتونم فراموش کنم شاید بعضی روزا ساعت ها بشینم فکر کنم و اشک بریزم...هر کارم بکنم دیگه نظر اطرافیانم بهم خوب نمیشه
    اینو فراموش نکنید. هیچ وقت دیر نیست
    و زمانی دیر است
    که فکر میکنید هیچکاری نمی‌شود انجام داد.
    افرادی بودند ه یک شبه تصمیم گرفتند و موفق شدند. نمیشود و نمیتوانم را دور بریزید

19. کاربران زیر از MohsenPSY بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46261
    تشکـر
    30
    تشکر شده 32 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    4

دختر خانوم هیچوقت واسه شروع دوباره دیر نیست.
    میدونم که میتونی بازم اعتمادشونو بدست بیاری.
    میدونم که میتونی بازم دلشونو بدست بیاری.
    وقتی خودت به خودت ایمان داشته باشی دیگه هیچی جلو دارت نیست.
    گریه رو بذار کنار گل دختر.
    همه چی رو درست کن.
    نگو نمیشه،نمیتونم،اعتمادندارن بهم.
    فقط کافیه تلاش کنی.
    امیدوارم همه چی رو درست کنی.

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46151
    تشکـر
    15
    تشکر شده 18 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    4

منم تو گذشته کلی اشتباه کردم چیزایی ک‌اگ یه کمش لو بره زندگیم نابود میشه ولی کاری عست ک شده هیچ کاری ازمون‌برنمیاد ن زمان برمیگرده ن میشه اون کارو پاکش کرد باید باهاش کنار اومدو فراموش کرد . فقط همین

22. کاربران زیر از Nastaran90 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)